EnglishTurkish

LobiTusad > Services > Lojistik Üretim > Barkodlama | Ambalaj & Paketleme

Barkodlama | Ambalaj & Paketleme

barkotlama-ambalajpaketleme

Barkotlama

Müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere, üretim noktası ve tüketim noktaları arasındaki mal, hizmet ve ilgili bilgilerin ileri ve geri yöndeki akışları ile depolanmalarının etkin ve verimli bir şekilde planlanması, uygulanması ve kontrolünü içeren tedarik zinciri süreci aşamasıdır.

Ayrıca depolaması yapılan ürün veya hizmetler için müşterinin miktar ve zaman verilmek suretiyle firmaya bildirdiği ve depo personeli tarafından sevkiyata hazırlanma sürecidir.

Ambalaj & Paketleme

Lojistik açısından önemli bir diğer alan paketlemedir. Paketlemenin temel amacı ürüne koruma sağlamak, lojistik akış sürecinin tümünde ürünün kimliğinin tanınması ve ürünün etkin bir şekilde varacağı yere ulaştırılmasıdır. Bu temel fonksiyonuna ilaveten, sevkiyat sırasında karşılaşabilecek rutubet, hor yükleme ve boşaltma, aşırı ve yanlış istifleme, çalınma ve taşıma moduna bağlı olarak ortaya çıkan değişikliklerine karşı ürünü koruyabilmelidir. Doğru endüstriyel ambalaj; ürünleri düzenler, korur ve tanımlar, hizmet kalitesini artırır, maliyeti düşürür, teslimatı kolaylaştırır. Seçilen nakliye tipi malzemenin pazara taşınması ve malzeme çeşidi paketleme üzerinde bir etki yapar.